Scaffold – najnowsze narzędzie na które programiści czekali latami!

Okno jednej aplikacji może być czyimś oknem na świat. Stwórz zatem okno przez które wyglądać będzie chciał każdy. Oczywiście nic nie dzieje się od tak. Do wszystkiego potrzebne są odpowiednie narzędzia, sprawdzone i godne polecenia.

Dziś chcę byś poznał Scaffold - kolejne narzędzie które spełni oczekiwania nie jednego fana pracy na wysokim poziomie.

SCAFFOLD

Tym razem również postanowiliśmy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i zaprezentować możliwości które z pewnością Ci się przydadzą. Tradycyjnie zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Częstym problemem jest znalezienie najlepszej metody budowania aplikacji.

Każdy kto raz spróbował poleca pracę ze Scaffold.

Do obsługi Scaffold nie musisz znać języka HTML co świadczy o jego przystępności. Niewątpliwie jest to bardzo dobre narzędzie do prototypowania co w dzisiejszych czasach stało się już standardem. Scaffold na pewno przypadnie Ci do gustu jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki. Za jego przyczyną rozwiążesz większość problemów, które do tej pory spędzały Ci sen z powiek.

Scaffold z łatwością wygeneruje CRUD czyli gotowy schemat aplikacji. C- create (tworzenie), R- read (odczytywanie/czytanie), U- update (aktualizacja), D- delete (usuwanie/niszczenie).

Stwierdzono bowiem, że pewne operacje jakie wykonujemy powtarzają się. Przykładowo tworzymy jakąś klasę php i musimy łączyć się z bazą danych, wykonujemy insert'y i select'y. Dzięki prostemu schematowi operacje powtarzają się za nas, wystarczy posiadać niezbędne dane.

Nie trać czasu, spróbuj sam!

W chwili kiedy wyświetlimy: ----> php up consol <---- poka="" nam="" si="" r="" ne="" opcje="" z="" kt="" rych="" mo="" emy="" skorzysta="" p="">

Jeżeli chcemy wygenerować sobie pakiet to wystarczy prosty ruch:

----> php up consol generate bundle <---- w="" miejsce="" generate="" nale="" y="" wpisa="" nazw="" np="" dominikabundle="" p="">

Występuje tu typ interaktywny, trochę inny niż w Railsach, ale równie przyjemny w obsłudze.

Nie ważne w jakim frameworku programujesz, zapoznaj się z tym szybko.

Kolejną ważną rzeczą na którą obowiązkowo musisz zwrócić uwagę jest Pakiet – Bundle. Zapoznanie się z tym pojęciem pozwala w pełni wkroczyć w świat najnowszych możliwości.

Pakiet Bundle to klasa i przestrzeń nazw. Mogą być one dołączone do różnych aplikacji. Przykładowo mamy pakiet związany z logowaniem, wykorzystujemy go w jednej aplikacji, drugiej i każdej następnej, daje nam to ogromną swobodę. Pakiet może być elastyczny bądź złożony, możemy się zatem cieszyć elastycznością, która ułatwi nam pracę.

Od dziecka uczono Cię, że tylko sprawdzone metody są skuteczne. Tylko stawianie śmiałych kroków do przodu gwarantuje Ci wspinanie się na kolejne szczeble drabiny sukcesu.

Ucząc się teraz, pamiętaj, że XXI wiek to nie wszystko, będą kolejne lata, bardziej wymagające. Ty już dziś wyjdź im naprzeciw. Podbijaj świat przy użyciu tylko najlepszej jakości rozwiązań. Ważne są fundamenty, a my dzieląc się z Tobą naszymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem chcemy pomóc Ci je zbudować.