Jak szybko stworzyć niepowtarzalną aplikację z Symfony 2?

Dostrzegłeś już szerokie możliwości jakie daje Ci Ruby on Rails? Masz styczność z Django i w pełni odczuwasz komfort pracy? A może dopiero zaczynasz programowanie i chcesz budować mocne podstawy? A czy słyszałeś już o Symfony?

To najnowsze rozwiązanie z którego już możesz korzystać.

Symfony

Framework inspirowany Ruby on Rails oraz Django. Choć całkiem nowy to już zyskał sobie rzeszę zwolenników. Projektami które już korzystają z jego zasobów są między innymi Magento, eZ publish, Drupal, phpBB, Laravel i wiele wiele innych.

Co sprawia że warto korzystać z Symfony 2?

Pisany językiem PHP co już na wstępie gwarantuje Ci że nie spotkasz się z niczym bardzo skomplikowanym. Wykonując swoją pracę stawiasz zarówno na jakość jak i na ilość. Wszystko dzięki temu, że jeden powstały kod możesz wykorzystać kilka razy. Wykonujesz sporo projektów, w krótszym czasie, a co najważniejsze w wysokiej jakości.

Na pewno będziesz pod wrażeniem nowych szablonów, bardziej przystępnych i lepiej zbudowanych.

W trosce o potrzeby każdego użytkownika, stworzony został szeroki zakres IDE czyli programów z jakich można korzystać pisząc w Symfony 2.

W ich skład wchodzą między innymi te całkiem darmowe, takie jak: Netbeans, Atom, Sublime Text. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś używał tych płatnych: PhpStorm, ZendStudio. Programów dostępnych jest bardzo dużo, więc z pewnością każdy znajdzie coś co przypadnie mu do gustu.

W przypadku Symfony, stanowczo odradzam otwieranie programów w notatniku. Frawework na samym starcie generuje nam dużą liczbę katalogów i na początku może Ci być trochę trudno się w tym połapać.

Gdzie możesz nauczyć się więcej na temat Symfony 2?

Służę pomocą, wszystko co niezbędne znajdziesz tu:

http://symfony.com/doc/current/index.html

możesz również skorzystać z tej strony :

http://tutorial.symblog.co.uk/ 

Jesteś już o krok od poszerzenia swoich możliwości. Pozwól zatem że jeszcze tylko wspomnę o dwóch najważniejszych rzeczach dotyczących instalacji instalacji Symfony pod Windowsa.

Aby wszystko działało prawidłowo, na początku musisz zainstalować xamppa:

https://www.apachefriends.org/pl/index/html

a następnie, Composera o którym pisałam w „Composer narzędzie numer jeden w Twoim niezbędniku.

https://github.com/composer/windows-setup

Na pewno poznałeś już wiele narzędzi dzięki którymi posługujesz się na co dzień i jesteś z nich zadowolony. Pamiętaj jednak że nic co dobre nie trwa wiecznie i trzeba za wszelką cenę łapać okazję na poszerzenie swoich możliwości i usług.

Wyobraź sobie swoje zadowolenie i satysfakcję z wykonanej szybko i dokładnie pracy. Pomyśl także o kliencie, który po skorzystaniu z Twoich perfekcyjnych usług z chęcią poleci Cię znajomym.

Na jednym zwykłym programie, działającym od tak, możesz zbudować w oczach innych obraz siebie jako specjalisty i fachowca w którego ręce można powierzyć najważniejsze zadania. Uwierz mi musisz spróbować programowania w PHP i Frameworku Symfony 2!